Piece kominkowe

Ekologiczne i ekonomiczne

Piecyki kominkowe Aduro łączą w sobie wyjątkowo dopracowany wygląd, wygodę użytkowania, wysoką efektywność (powyżej 80%), doskonałą jakość oraz szeroką gamę produktów. Piecyki zostały zaprojektowane przez duńskich projektantów - Torbena Madsena i Caspera Storma, którzy za najważniejsze zadanie postawili sobie stworzenie urządzeń nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska w atrakcyjnej cenie. Aby podkreślić nasz wkład w dbałość o środowisko wszystkie nasze piecyki spełniają najbardziej rygorystyczne europejskie normy ochrony środowiska: Ecolabel/Swan, DIN-plus, CE, EN13240, Sintef. To gwarantuje, że są jednymi z najlepszych na rynku a doskonała relacja jakości do ceny sprawia, że są bezkonkurencyjne w swojej klasie.

 

aduro schemat

CO2

Palenie drewnem jest neutralne pod względem emisji CO2. Mogą Państwo palić w kominkach Aduro ze spokojną świadomością, iż nie przyczyniają się do wzrostu ilości dwutlenku węgla w atmosferze. Drzewo w trakcie swojego życia pochłania z atmosfery co najmniej taka ilość CO2, jak to, co emituje następnie do atmosfery spalane jako drewno opałowe.

co2

Ecolabel

Posiadany przez piecyki Aduro certyfikat Ecolabel oznacza, iż można zredukować ich moc grzewczą do 3 kW bez negatywnego wpływu na czystość spalania. Nie musimy więc dobierać piecyka dokładnie do wielkości pomieszczenia, które ma ogrzewać, bo nawet pracując na 50% swojej mocy będzie pracował ekologicznie i wydajnie.

ecolabel